Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/oformlennya_saytu/nformatsya_pro_zaklad/Рисунок1.jpg

Інформація про заклад

Науково-технічний напрямок позашкільної освіти Чернігівщини

У ст. 15 розділу ІІІ Закону України "Про позашкільну освіту" науково-технічний напрям зазначений як такий, що забезпечує набуття вихованцями, учнями, слухачами техніко-технологічних умінь та навичок, розширення їх науково світогляду, підготовку до активної науково-дослідницької роботи, оволодіння сучасною технікою та технологіями.

Актуальність науково-технічної творчості для розвитку особистісного потенціалу кожної дитини засвідчує той факт, що на Чернігівщині функціонують 10 позашкільних навчальних закладів даного напрямку, які охоплюють гуртковою роботою понад 7 тисяч вихованців.

Координатором науково-технічного напряму в області є Чернігівський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді де організовано 194 гуртки в яких навчається 2833 вихованці. Умовою забезпечення змістовності навчально-виховного процесу у позашкільних навчальних закладах є наявність кваліфікованих працівників. На сьогодні навчально-виховний процес, організаційно-масову та інформаційно-методичну роботу науково-технічного напряму в ЧОЦНТТУМ і області забезпечують 63 відданих своїй справі педагогів.

З метою систематичного методичного забезпечення та впровадження в роботу нових форм і методів навчання та виховання педагогічним колективом ЧОЦНТТУМ проводяться профільні обласні семінари, виїзні практикуми, майстер-класи для педагогів та новопризначених методистів. Створено веб-сайт закладу, на сторінках якого всі зацікавлені педагоги можуть ознайомитись з ефективним досвідом роботи педагогів Центру. Для використання в роботі керівниками гуртків підготовлені і видані понад тридцять примірників методичних матеріалів: розробки занять, виховні заходи, доповіді на семінарах, психологічні рекомендації, тренінгові заняття.

Протягом року проведено 17 обласних та 11 міжгурткових масових заходів спортивно-технічного та художньо-технічного напрямків: змагання, виставки, конкурси, фестивалі до яких залучено понад 1800 дітей.

Головним завданням гуртків науково-технічної творчості Центрів та станцій юних техніків у роботі з учнівською молоддю є якісне надання знань у сфері науки і техніки; формування практичних вмінь і навичок з різних напрямів технічної творчості; розвиток конструкторських здібностей, винахідливості, просторового і логічного мислення, уяви, фантазії.

Вибір тих чи інших напрямів науково-технічного профілю у позашкільних навчальних закладах обумовлений специфікою кожного району, кадровим та матеріально-технічним забезпеченням.

Ефективною пропедевтикою для всіх форм роботи з юними техніками є гуртки початкового технічного профілю, які успішно працюють на базі всіх позашкільних закладів науково-технічного напрямку в області. Найчисельнішими вони є в обласному Центрі НТТУМ. Тут діє обласна лабораторія початкового технічного моделювання, у якій працює 19 керівників гуртків. Діяльність лабораторії спрямована на широке залучення дітей молодшого шкільного віку до технічної творчості та опанування ними певної системи технічних і технологічних знань. На її базі постійно проводяться обласні семінари керівників гуртків початкового технічного моделювання, виставки-конкурси та змагання. Цього року в обласних змаганнях взяло участь 10 команд, де успішно виступили юні техніки Городнянської, Носівської, Ніжинської, Н-Сіверської, Щорської станцій юних техніків , Куликівського Центру позашкільної освіти, Коропського центру дитячої творчості, Будинку школяра Чернігівської районної ради та Ченнігівського обласного Центру НТТУМ.

Гідно представляли Чернігівщину і на Всеукраїнському конкурсі з початкового технічного моделювання наймолодші юні техніки. В заганнях брали участь 12 команд з міст та областей України. Гуртківець Єфименко Ігор отримав два перших місця в номінаціях "Виготовлення та запуск міні планера" та "Виготовлення композиції із об’ємних фігур", а Мазило Назар виборов ІІ місце за "Виготовлення та запуск міні планера» і ІІІ за теоретичний залік. За сумою балів команда ЧОЦНТТУМ випередила суперників і посіла почесне ІІ місце.

Пріоритетними напрямками спортивно-технічного профілю і гордістю Центру є гуртки картингу, авіа- та ракетомоделювання, автотрасового та судномоделювання.

Найкращою винагородою для творчого педагогічного колективу служать досягнення вихованців. Вагомі здобутки картингістів ЧОЦНТТУМ (керівники: О.П.Новицький , ОД.Кравченко та В.М.Єщенко ). Протягом спортивного сезону вони отримали 57 призових місць на всіх рівнях змагань серед учнівської молоді в особистому заліку. У 2014 році гуртківці ЧОЦНТТУМ взяли участь у двох обласних змаганнях серед учнівської молоді з картингу, шести етапах Першості України, фіналі Чемпіонату України. В шосейно-кільцевих перегонах та фігурному маневруванні в різних класах машин переможцями стали: Бараненко Гліб, Карпенко Олександр, Гошко Нікіта, Шевченко Владислав, Примаков Володимир, Фаткулін Тимофій, Дунай Микола, Шуба Ярослав (керівник Кравченко О.Д.); Акуленко Євген, Полоз Георгій, Сушениця Назар, Лупін ігор (керівник Новицький О.П.), Тіщенко Дмитро, Гапшенко Андрій, Андросенко Ярослав (керівник Єщенко В.М.)

На Всеукраїнських змаганнях з судно модельного спорту серед учнівської молоді (керівник Худолій С.В.) команда Центру посіла 5 місце, а Манаєнко Дмитро – ІІ в особистому заліку. На Всеукраїнських змаганнях з судномодельного спорту на «Кубок Севастополя», які відбулися в м. Києві, переможцем став Манаєнко Дмитро, а Кучерявенко Олександр і Губар Володимир - призерами. Обласні змагання з судномодельного спорту не проводяться в зв’язку з відсутністю гуртків даного профілю в навчальних закладах області.

Одним із непростих і цікавих технічних видів спорту є авіа моделювання. Шість керівників гуртків ведуть роботу з вихованцями від початкового до вищого рівня навчання з трьох напрямків авіамоделювання: вільно літаючі, радіокеровані та кордові моделі. Протягом року вихованці авіамодельних гуртків вибороли 30 призових місць на всіх рівнях змагань. І та ІІІ командні місця на обласних змаганнях з кімнатних авіамоделей ( керівники:Петренко О. М., Ладиженський О.М., Рей В.К.); перші командні – на обласному та Всеукраїнському рівні серед учнівської молоді з вільнолітаючих моделей (керівники: Петренко О.М., Рей В.К., Макаренко Ю.В.). Переможцями та призерами стали: Баландін Павло, Доценко Андрій, Салівон Євген, Ковгановський Андрій, Шолом Нікіта, Єрмак Богдан, Кулик Олександра.

Вкотре вихованці Олександра Петренка доводять, що на авіамоделях вони знаються найкраще. Срібним призером Кубка світу з авіамодельного спорту в Словаччині серед юніорів став Богдан Єрмак. На Чемпіонаті світу в командному заліку наші юніори стали першими. У кваліфікаційних турах Нікіта Шолом продемонстрував вищий пілотаж польоту радіокерованого планеру F3G і вийшов до фіналу з І результатом, а у фіналі посів ІІІ почесне місце.

Ракетомоделісти обласного центру НТТУМ ( кер. Смолянко В.В., Джулай В.М.) на всіх рівнях змагань у цьому році отримали 18 призових місць, ІІІ командне місце на обласному етапі Всеукраїнських змагань. Переможцем стала команда Прилуцького центру НТТУМ (керівник Пилипенко М.В.), ІІ місце - команда ракетомоделістів Ніжинської станції юних техніків (керівник Приданніков Б.Д.); щорічно успішно виступають команди Семенівського БТДЮ (керівник Артюх С.І.), Куликівського ЦПО (керівник Дєдков В.І.).

Переможцями та призерами обласних змагань з автотрасового моделювання у різних класах моделей стали Чучуй Богдан і Коссаковський Даніїл (керівник К.В.Одненко).

Досить популярними серед вихованців позашкільних навчальних закладів є інформаційно-технічні гуртки.

Вихованці гуртків комп’ютерної підготовки (методист Василенко І.В.) є призерами та переможцями обласних заочних конкурсів: комп’ютерної графіки – І командне місце, інформаційних технологій – ІІ командне місце. Всеукраїнський конкурс з інформаційних технологій та аматорів комп’ютерної техніки не проводився. На всіх рівнях змагань і конкурсів гуртківці науково-технічного напрямку отримали 21 призове місце. Призерами і активними учасниками цих конкурсів були команди: міста Чернігова, Н.-Сіверської, Щорської і Носівської СЮТ.

Досить популярними серед вихованців Обласного центру НТТУМ є художньо-технічні гуртки ( методист Т.Пискун), де навчають створювати красу власними руками, прищеплюють любов до народних традицій, знайомлять із сучасним дизайном, дбають про гармонійний розвиток учнів. На обласній виставці-конкурсі «Знай і люби свій край» вихованці студій і гуртків отримали 22 призові місця в особистому заліку. На високому рівні була проведена обласна виставка-конкурс з мистецтва оригамі «Осінні Барви», яка демонструвалася в літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.М.Коцюбинського. Вихованці гуртків паперопластики і оригамі стали призерами та переможцями конкурсу і отримали 14 призових місць (керівники гуртків: Родіна Н.Ф., Блоха О.М., Головко С.М., Лукашенко О.В.).

І керівники і вихованці цього відділу найактивніші учасники та організатори масових заходів і свят.

Вони першими долучилися до проведення благодійних акцій на підтримку українських військовослужбовців, котрі перебувають у зоні проведення антитерористичної операції. Разом із організаторами акцій, гуртківці і керівники гуртків Центру НТТУМ влаштовували різноманітні виставки, майстер-класи, флешмоби, благодійні ярмарки де пропонували для продажу свої вироби. Саморобні витвори мистецтва та патріотичну символіку – все це можна було придбати за символічні гроші. Завдяки небайдужим людям у ці нелегкі часи кризи, дітьми та педагогами ЧОЦНТТУМ було зібрано 7007 грн. Діти проймаються драматичними подіями, які відбуваються на сході нашої країни. Піклування та надання допомоги оточуючим, виховання в них співчуття, поваги – одна з важливих складових оновленого українського суспільства.

Щорічно для вихованців гуртків науково-технічного напряму проводяться: обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу з початково-технічного моделювання, обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді "Наш пошук і творчість – тобі, Україно!", обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва "Знай і люби свій край". Безперечними лідерами по кількості призових місць у виставках є колективи Городнянської, Менської , Носівської , Щорської, Ічнянської СЮТ, Коропського та Корюківського ЦДТ .

Таким чином, технічна освіта розглядається в області як фактор найповнішого розкриття творчих здібностей і соціального становлення особистості учня. Тобто, центри науково-технічної творчості, станції юних техніків найдієвіше впливають на саморозвиток, самовизначення дітей та молоді.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді

Валентина Автуніч.

/Files/images/oformlennya_saytu/nformatsya_pro_zaklad/Безымянный.png

/Files/images/oformlennya_saytu/nformatsya_pro_zaklad/Безымянный2.png

/Files/images/oformlennya_saytu/nformatsya_pro_zaklad/Безымянный3.png

/Files/images/oformlennya_saytu/nformatsya_pro_zaklad/Безымянный4.png

Кількісний і якісний склад педагогічних працівників

/Files/images/oformlennya_saytu/nformatsya_pro_zaklad/Кількісний і якісний склад.png

16 чол (25,4%) – колишні вихованці технічних гуртків центру:

1. Новицький О.П. – гурток картингу

2. Кравченко О.Д. – гурток картингу

3. Макаренко Ю.В. – авіамодельний гурток

4. Лоєвець В.С. – авіамодельний гурток

5. Смолянко В.В. – авіамодельний гурток

6. Петренко О.М. – авіамодельний гурток

7. Ладиженський О.М. – авіамодельний гурток

8. Левданський Д.Є. – авіамодельний гурток

9. Джулай В.М. – ракетомодельний гурток

10. Одненко К.В. - гурток автотрасового моделювання

11. Худолій С.В. - гурток автотрасового моделювання

12. Корчевський С.М. – судномодельний гурток

13. Василенко І.В. – гурток фізики

14. Коноваленко Н.В. – гурток ПТМ

15. Кришталь І.А. – гурток художньої кераміки

16. Степаненко Р.В. – радіотехнічний гурток

/Files/images/oformlennya_saytu/nformatsya_pro_zaklad/Безымянный6.png

Відмінників освіти України – 8 чол

Майстрів спорту СРСР і України – 6 чол

Кандидатів у майстри спорту – 5 чол

Лауреатів обласної премії ім. С.Русової – 3 чол

Нагороджені Знаком Софії Русової – 1 чол

Мають звання «керівник гуртка-методист» - 5 чол

Молоді спеціалісти – 9 чол

/Files/images/oformlennya_saytu/nformatsya_pro_zaklad/CC7K4065.JPG

/Files/images/oformlennya_saytu/nformatsya_pro_zaklad/CC7K6288.JPG

/Files/images/oformlennya_saytu/nformatsya_pro_zaklad/CC7K6832.JPG

/Files/images/oformlennya_saytu/nformatsya_pro_zaklad/Рисунок1.jpg

/Files/images/oformlennya_saytu/nformatsya_pro_zaklad/Рисунок2.jpg

/Files/images/oformlennya_saytu/nformatsya_pro_zaklad/Рисунок3.jpg

/Files/images/oformlennya_saytu/nformatsya_pro_zaklad/Рисунок4.jpg

/Files/images/oformlennya_saytu/nformatsya_pro_zaklad/Рисунок7.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 4082